/Siatka do prasy – optymalny wybór
Siatka do prasy rolniczej CNH

Siatka do prasy – optymalny wybór

W prasach belujących zastosowany jest system wiązania siatką rolniczą. Jej zastosowanie jest korzystne między innymi z powodów ekonomicznych. Dzięki zastosowaniu siatki otrzymujemy większą wydajność, mniej przestojów podczas pracy i niższe zużycie paliwa. Jaką siatkę wybrać i na co zwrócić uwagę podczas jej kupna?

Siatka rolnicza do pras

W tym, jak i w wielu innych sektorach rynku, można zaobserwować szybki rozwój. Rolnicy mają coraz większy wybór spośród wielu produktów. Producenci oferują coraz nowsze rozwiązania i udogodnienia związane z wykorzystaniem danego rodzaju siatki. Różnicami pomiędzy modelami mogą dotyczyć: długości i szerokości rolki, wytrzymałości, koloru i elementów, które mają wpłynąć na „wygodę” używania siatki.

Obecnie standardem szerokości siatki rolniczej jest 123cm. Taka szerokość pozwala na pokrycie beli. Dostępne w różnych wariantach długości – 2000m, 3000m, 4500m. Wśród dostępnych na rynku siatek, możemy również znaleźć produkty o szerokości 130cm. Jest to siatka, która posiada ściągacz pozwalający na założenie siatki na boki beli.

Spośród dostępnych siatek, najczęściej wybierane są produkty o długości 2000m i 3000m. Wybór tych rolek jest uzasadniony między innymi niższą ceną oraz mniejszą wagą, która pozwala na łatwiejsze i wygodniejsze zamontowanie w prasie. Na dłuższe rolki siatki decydują się rolnicy i operatorzy, którzy chcą zmniejszyć częstotliwość zmiany rolki w prasie na nową.

Siatka rolnicza New Holland i CNH

Pośród oferowanej przez nas siatki rolniczej, znajdziesz takie produkty jak: siatka do prasy New Holland oraz CNH parts. Te produkty są opracowane dla klientów szukających siatki rolniczej wysokiej jakości w atrakcyjnej cenie. To unikalna, nowa generacja siatki wyprodukowana z materiałów o bardzo wysokiej wytrzymałości z charakterystycznym wzorem Zebra, ułatwiającym identyfikację kierunku ładowania i rozwijania rolki.

Siatka Premier Infinet zwiększa efektywność prasy belującej, zwiększając wydajność rolki o połowę w porównaniu do zwykłej standardowej rolki, a dzięki nowej technologii Bale+ zmniejsza się ilość siatki potrzebnej do wykonania tej samej ilości bel. Zyskujemy również przy tym miejsce magazynowe oraz zmniejszamy ilość odpadu.

Dodatkowo każda rolka posiada dobrze widoczny czerwony pasek ostrzegający o zbliżającym się końcu siatki. Zmniejsza to ryzyko owinięcia beli zbyt małą ilością siatki. Ponadto, każda siatka posiada wskaźnik lewa-prawa (ułatwia to prawidłowe umieszczenie rolki w prasie) oraz specjalne uchwyty, które sprawiają, że obsługa rolki jest znacznie łatwiejsza.

Jak widać, przy dobieraniu siatki do prasy belującej mamy szeroki wybór. Powinniśmy określić własne preferencje i zapotrzebowanie oraz postawić na najbardziej optymalny wybór siatki dla naszego gospodarstwa.