/Jaki jest zalecany olej do maszyn New Holland?
Oleje Ambra Akcela New Holland

Jaki jest zalecany olej do maszyn New Holland?

Oleje Ambra Akcela New Holland

Obecnie na rynku mamy dostępnych wiele rodzajów środków smarnych, które mają zastosowanie w rolnictwie. Producenci prześcigają się w coraz nowszych rozwiązaniach, które de facto mają podnieść jakość oleju, a tym samym wydłużyć żywotność układów hydraulicznych czy silników. Dlaczego warto korzystać z oryginalnych smarów i czemu jest to priorytetową sprawą w prawidłowym serwisowaniu maszyn?

Olej ma wiele funkcji, które zapewniają prawidłową pracę układu. Między innymi chłodzi, utrzymuje czystość, zapobiega wewnętrznej korozji, a przede wszystkim zmniejsza tarcie i zużycie części. Stosowanie zalecanych środków smarnych przez producenta maszyny, daje nam pewność, że nasza maszyna jest prawidłowo serwisowana. Dlaczego? Praktycznie każdy dostawca maszyn rolniczych ma rekomendowane oleje, które są testowane pod kątem maszyn konkretnego producenta.

Jaki wlewać olej do maszyn rolniczych New Holland? W przypadku marki CNH, zalecaną linią olei jest Ambra produkowana przez koncern Petronas. Tworzone z użyciem najbardziej zaawansowanych dostępnych technologii, z przeznaczeniem dla wszystkich maszyn rolniczych oraz budowlanych NEW HOLLAND. We współpracy z CNH, PETRONAS LUBRICANTS poddaje każdy środek smarny i płyn funkcjonalny surowym testom prowadzonym w terenie i w laboratorium, poszukując najbardziej skutecznego rozwiązania dla każdej maszyny i każdego zastosowania. Dlatego oleje Ambra są najlepszym z możliwych rozwiązań dla maszyn New Holland.

Olej silnikowy New Holland

Wśród dostępnych olejów Ambra, najbardziej popularnych, silnikowym olejem jest Mastergold 15W-40 o wysokiej wydajności do stosowania w różnych temperaturach zewnętrznych, opracowany w celu zapewnienia maksymalnej ochrony pojazdom New Holland i New Holland Construction. Normy jakie spełnia wspomniany olej to:

 • MB 228.3
 • SAE 15W-40
 • ACEA E7/E5
 • API CI-4/CH-4
 • CUMMINS CES 20078/20077/20076/20072
 • ZF TE-ML 07D

Jest to tylko jeden z dostępnych olejów silnikowych produkowanych przez firmę Petronas. Zastosowanie w silnikach mają również takie produkty jak m. in: AMBRA MASTERGOLD HSP 10W-30, AMBRA UNITEK 10W-40, SUPER GOLD 10W-30, SUPER GOLD 15W-40.

Olej przekładniowy New Holland

Petronas jako zalecany olej dla maszyn rolniczych i budowlanych New Holland, oferuje szeroką gamę smarów. Najbardziej znanym olejem przekładniowym jest Ambra Multi G 10W-30. Wielofunkcyjny olej do napędów w traktorach. Stosowany do tradycyjnych skrzyń biegów oraz do skrzyń typu Power-Shift, do napędów tylnych wyposażonych w hamulce olejowe, do zaworów redukcyjnych bocznych, zaworów redukcyjnych kół, przekładni różnicowych, podnośników hydraulicznych, do układu wspomagania kierownicy. Specyfikacje spełniane przez ten olej to:

 • API GL 4
 • NH 410 B
 • SAE 10W-30
 • ISO VG 32/46
 • ZF TE-ML 03 E
 • ZF TE-ML 05F
 • ZF TE-ML 17E
 • ZF TE-ML 21F

Wśród produktów, które oferuje Petronas, z zastosowaniem przekładniowym, mamy do dyspozycji jeszcze takie oleje jak: AMBRA MASTERTRAN ULTRACTION, AMBRA TRX 20W-40, HYDRODEX, HYDRODEX 3, HYDROPOWER, HYPOIDE 90 czy HYPOIDE 90 LS.

Stosowanie oryginalnych, zalecanych olejów przez producenta jest bardzo istotne. Prawidłowo serwisowane maszyny, z pewnością będą bezawaryjnie służyć nam przez długi czas. Warto zadbać o jakość stosowanych środków smarnych i części jakie stosujemy w maszynie. Dzięki temu unikniemy kosztownych napraw układów przekładniowych czy innych podzespołów.